У цій статті ми опишемо покроковий процес монтажугазобалонного обладнання 2 покоління на автомобіль. Сам процес можна умовно розділити на 2 частини:
- монтаж та налаштування підкапотної частини комплекту;
- монтажгазового балона і протяжка магістралей;
- первинний пуск і налагодження системи.
Почнемо з першої і найвідповідальнішої частини: основою підкапотної частини є газовий редуктор 2 покоління. Від його надійності і стабільності роботи залежить робота ДВС. Ми вибираємо газовий редуктор Tomasetto AT 07 необхідної потужності. Цей випарник зарекомендував себе виключно з кращого боку завдяки своїм характеристикам роботи, стабільності показників і високої ремонтопридатності.
Газовий редуктор томасетто ат 07 потребує подачі живлення: як електричного так і теплове. Електричне живлення необхідно для ЕМК газу, який встановлений на редуктор з заводу. ЕМК газу виконує подачу/припинення подачі газу. Також варто відзначити наявність вбудованого фільтра грубої очистки газу. Електричне живлення беремо з мережі авто, а теплове з системи охолодження двигуна за допомогою тосольних рукавів і трійників необхідного розміру.
Змішувач в залежності від автомобіля встановлюється безпосередньо в карбюратор (вставка в карбюратор) або в повітряний канал після повітряного фільтра. У деяких випадках необхідний змішувач з антіхлопковим клапаном.
Кнопка перемикання видів палива (газ/бензин) встановлюється в салон. Залежно від системи подачі палива (карбюратор або інжектор) кнопки бувають карбюраторні і інжектроні.
Також необхідно відзначити, що при інжекторній системі подачі палива необхідний емулятор форсунок. Він відключає роботу бензинових форсунок і емулює їх роботи, щоб не виникали check engine.
У другій частині ми опишемо процес монтажу газового балона, а також протягання газових магістралей.
Балони ГБО за своєю формою бувають циліндричні і тороїдальні. За місцем розташування горловини: тороїдальні внутрішні і тороїдальні зовнішні.
Для функціонування газового балона необхідний мультиклапан ГБО. Він виконує відразу кілька функцій:
- вимірює рівень газу в балоні;
- перекриває подачу газу в разі обриву магістралі;
- перекриває подачу газу при максимальній заправці балона.
Мультиклапан підбирається в залежності від характеристик газового балона: висота тороїдального балона; кут нахилу горловини балона або діаметр циліндричного балона.
У разі якщо замовник вибирає циліндричний балон також необхідні стрічки кріплення балона для надійної фіксації останнього в салоні автомобіля.
Наступним етапом є установка врізного заправного пристрою (ВЗУ), прокладка заправної і основної магістралі. ВЗП можуть встановлюватися в бампер авто, можуть кріпитися на кронштейні, а можуть встановлюватися в люк бензобака.
Наша компанія як правило використовує термопластікових трубу Faro для для прокладки обох магістралей. Ця трубка гбо має високі експлуатаційні характеристики і показники надійності.
Для надійного і герметичного з'єднання ми використовуємо фітінг Faro прямий або фітінг Faro кутовий. Ці оригінальні комплектуючі забезпечують максимальну безпеку і герметичність з'єднання.
Заключним етапом є запуск і настройка газової системи автомобіля.